Case Study

Branding pre Felteco

Pre hand-made značku s plstenými produktami sme vytvorili hravú firemnú identitu. Od vytvorenia názvu až po logo a vizuálnu identitu.

O firme

Felteco je nová značka, ktorá sa zaoberá výrobou kvalitných hand-made produktov z plsti.

Služby

Názov firmy, Logo, Vizuálna identita

1. Sumár

Pre klienta, ktorý sa venuje tvorbe ručne robených kabeliek a produktov z plsti sme vytvorili názov firmy, hravé logo a celú vizuálnu identitu.

Pomohli sme:

  • Vytvoriť názov firmy s dostupnou .com doménou
  • Vytvoriť hravé logo
  • Vytvorenie praktického design manuálu

2. Problém

Hlavnou úlohou bolo zastrešiť rôznorodé výrobky spoločnosti pod jedno meno, ktoré by bolo použiteľné nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí. Hlavným cieľom identity bola komunikácia ekologického a „prírodného“ prístupu firmy k výberu materiálov.

3. Riešenie

Vytvorenie názvu
Klientovi sme dali na výber zo 6 mien. Každý názov sa uberal iným smerov. Od „očividných“ názvov až po metaforické názvy s preneseným významom. Ku každému názvu sme pridali aj krátky príbeh ako názov vznikol a čo je jeho hlavnou podstatou. Už v prvom kole sa stal víťazom názov FELTECO.

Názov spĺňa všetky klientove požiadavky:

  • Slovo „Felt“ je anglický výraz pre plsť
  • Eco - symbolizuje ekologický prístup firmy
  • Voľná .com doména, pretože chce klient predávať aj v zahraničí

Názov teda okamžite komunikuje zameranie firmy a funguje dobre v slovenskom aj anglickom jazyku.

Logo a identita
Komunikáciu ekologického zamerania sme vložili aj do hravého loga. Vytvorili sme vlastné ručne písané logo, ktoré už na prvý pohľad komunikuje priateľskosť a ručnú prácu. Logo sme doplnil o lístok ako univerzálny znak ekologického prístupu a tiež skrytý smajlík aby sme ešte viac zvýraznili milú a hravú identitu.
 

4. Výsledok

Firma Felteco si zaistila najlepší začiatok do nového podnikania. Globálne fungujúci názov, hravú identitu a logo, ktoré je možné použiť na akomkoľvek nosiči či médiu.

Kontaktujte nás

Získajte ponuku na mieru. Odpovieme najneskôr do 24 hodín (väčšinou oveľa rýchlejšie).