Case study

Videoprodukcia

O firme

Leiter Advertising a MARLA Productions sú dve firmy pod jednou strechou, ktoré majú jediný cieľ - tvoriť videá, ktoré prinášajú výsledky.

Služby

Videoprodukcia

Mobilný operátor 4ka

Online video kampaň na Facebooku a Instagrame, ktorá získala cenu HERMES - komunikátor roka

 

Cieľom kampane pre mobilného operátora bolo odkomunikovať, že 4ka má pokrytie na celom Slovensku. Ako najlepší spôsob akým komunikovať, že 4ka má pokrytie na celom Slovensku sme zvolili roadtrip po Slovensku, kde skupina mladých ľudí bude testovať signál. Tak sme prešli so štábom a hercami celé Slovensko za 7 dní.

 

Pre klienta sme vytvorili koncept, scenár, zložili štáb, zabezpečili produkciu a dramaturgicky doviedli koncept až k finálnemu exportu.

 

Nakrúcanie nebolo jednoduché, pretože zostrih z celého dňa musel byť už v ten večer nasadený online. Počas výroby hlavných videí na Facebooku, sme navyše tvorili aj improvizačné a vtipné videá na Instagram a live-streamy, a postupne počas dňa teasovali ľudí na večerný zostrih. Videá ľudí zaujali, pretože podobný engagement ľudí ešte 4ka nezažila.

 

A to, že kampaň fungovala ocenili aj profesionáli z PR. Kampaň získala cenu Hermes komunikátor roka.

1. miesto

V PR SÚŤAŽI HERMES
KOMUNIKÁTOR ROKA

Poslanec Martin Poliačik

Predvolebná online video kampaň

 

Hudobný videoklip slúžil ako predvolebná komunikácia Martina Poliačika smerom k mladým voličom. Tvorbu videa sme zastrešili od kreatívy, cez produkciu až po postrodukciu.

 

Chceli sme osloviť a zaujať mladých, preto sme k ním prehovárali spôsobom, ktorí im je blízky.

 

Na hudobnom podklade sme vytvorili koncept battle medzi žiakom a učiteľom školy, ktorí sa snažia vzájomnou polemikou dospieť ku konsenzu. Tento battle sme vyobrazili v telocvični na pôde školy.

 

Úspešne sme pomohli k exponovaniu Martina Poliačika na politickej scéne a dosiahli sme 421 000 videní na sociálnych sieťach.

421 tisíc

PREHRATÍ VIDEA NA FB

1500

ZDIEĽANÍ VIDEA NA FB

Lekáreň Dr.Max a Červené nosy

Tvorbu online videí pre Lekáreň Dr. Max sme zastrešili od kreatívy, cez kompletnú produkciu až po postprodukciu. Vytvorené videá boli nasadené na sociálne siete, ale aj priamo v pobočkách lekárne na LED-obrazovkách.

 

Cieľom prvého videa bolo odkomunikovať, že Lekáreň Dr.Max podporuje organizáciu Červené nosy a ich program pre Seniorov Smiech nepozná vek.
Koncept reprezentuje v nadnesenom spracovaní peknú chvíľu dôchodcov strávenú spolu s klaunami. V realite klauni síce hrajú dôchodcom komické scénky, ale narozdiel od detí, ktorým to prináša smiech, dôchodcom to prináša peknú chvíľu. Prebudenie k životu, vytrhnutie zo šedi každodenného života. Toto „vytrhnutie" sme sa rozhodli znázorniť v jednoduchom vianočnom videu, kde si dôchodcovia spolu s klaunami vybehli urobiť anjelikov do čerstvo napadnutého snehu.

 

Cieľom ďalšej sérii videí s názvom Ako sa klaun zdravým stal bolo odkomunikovať, že Dr. Max ponúka zdravotné tipy. Prostredníctvom krátkych edukačných scénok s klaunami z Červených nosov pripomína ľuďom, ako sa môžu vyhnúť chorobe či udržať si kondíciu.
Videá sú zastrešené seriálovým názvom, kde sa každý diel vysporadúva s inou situačnou scénkou a inou témou.

103 tisíc

PREHRATÍ VIDEA NA YOUTUBE

Vydavateľstvo Universal Music

Online promo, ktoré 10-násobne prekonalo cieľ

 

Kampaňové videá pre Universal Music mali zasiahnuť tzv. garážových interpretov, ktorí tvoria, ale ešte svoju tvorbu neprezentovali.

 

Tvorbu online videí sme zastrašili od konceptu po postprodukciu. Podľa celkového nastavenia kampane a komunikácie sme vytvorili copy "Podpor kamoša" a "Už toľko necvič" a k nim dve videá.

 

V prvom videu sme apelovali na ľudí, ktorí poznajú takýchto interpretov a mohli by ich postrčiť k zaslaniu nahrávky ich tvorby.

 

V druhom videu sme apelovali na samotných tvorcov s tým, že ak budú stále len cvičiť, tak sa k feedbacku na ich tvorbu dostanú len veľmi ťažko.

 

Videami sme dopomohli k prekonaniu stanovených cieľov a k získaniu ocenenia Digital Pie v kategórii Performance.


Kryosauny Cryomed Pro

Produktové videá na web

 

Realizáciu videí pre Cryomed sme zastrešili od konceptu, scenára, výberu hercov, svietenia scény, nakrúcania až po finálnu postprodukciu.

 

Pre web stránku Cryomedu sme vytvorili sériu troch videí pre každý z troch produktov, ktoré ponúkajú. Cieľom videí bolo odkomunikovať produkt, jeho funkcionalitu a využitie pre potenciálnych zákazníkov.

Lekáreň Dr.Max a ÚNSS

alebo aj najúspešnejší FB príspevok na FB page Dr. Max v histórii stránky

 

Tvorbu online videa pre Lekáreň Dr. Max sme zastrešili od kreatívy, cez produkciu až po postprodukciu.

 

Cieľom videa bolo odkomunikovať, že Dr.Max podporuje Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) a je hrdým partnerom verejnej zbierky Biela pastelka, ktorú organizuje ÚNSS. Hlavné online video bolo poňaté ako dokumentárny-reality show záznam workshopu, na ktorom sa zúčastnili interní zamestnanci Dr. Max, management a farmaceuti. Vďaka lektorom z ÚNSS, ktorí ich sprevádzali každodennými činnosťami zo života, sa sa na chvíľu dotkli života nevidiacich.

 

Hlavné video na Facebooku dopĺňali menšie výstupy na Instagrame, kde účastníci workshopu otvorene hovorili svoje dojmy a myšlienky.

 

Len za pár týždňov sa nám podarilo dostiahnuť cez 20 tisíc videní nášho videa a stal sa z neho najúspešnejší príspevok na stránke Dr. Max. Na Youtube video stihlo nazbierať viac ako 215 000 videní.

215 tisíc

PREHRATÍ VIDEA NA YOUTUBE

20 tisíc

PREHRATÍ VIDEA NA FB

Realitná kancelária HERRYS

Web & Social media video

 

Produkovali sme sériu troch online videí pre Herrys. S klientom sme vytvorili koncept, ktorý mal ľudským a príjemným spôsobom odprezentovať značku Herrys ako odborníka v oblasti. Zastrešili sme kompletnú produkciu a so štábom sme nakrútili 21 lokácií interiérov aj exteriérov. Z pôvodných titulných videí sme navyše vyrobili aj online videá na sociálne siete.

Video na veľtrh pre výrobcu Novplasta

Nakrútili sme aj video pre výrobcu fólií Novplastu. Svoju premiéru má na veľtrhu v Nemecku.

 

Klient chcel videom zaujať a odlíšiť sa od ostatných prezentačných videí prítomných na veľtrhu.

 

Preto sme sa rozhodli poňať video artovejšie a zobraziť výrobky a stroje priemyselných hál vo svetle netypických a nereportážnych záberov a ponúknuť tak umeleckejší a emotívnejší pohľad. Za necelých 36 hodín sme vyprodukovali zostrih, ktorým sme prekonali nastavenú latku.

 

Podarilo sa nám nekonvenčným spôsobom zobraziť stroje, predmety a plastové výrobky, s ktorými sú ľudia z tohto odvetvia popri svojej práci v kontakte každý deň.

CK FutbalTour

Video, ktoré má presvedčiť zákazníkov

 

Pre FutbalTour.sk, najväčšiu športovú cestovnú kanceláriu na Slovensku, sme pripravili dlhšie online video zamerané na futbalových fanúšikov.

 

Video slúži ako sprievodné video v detaile zájazdu, aby ľudom vysvetlilo prečo využiť služby CK FutbalTour a ako si zájazd objednať. Jeho úlohou je teda presvedčiť návštevníkov, aby si u CK FutbalTour zarezervovali športový zájazd.

 

Toto video sme otestovali aj na ľudoch, ktorí o FutbalTour nikdy nepočuli. Na základe výsledkov sme sa rozhodli video využívať aj ako Youtube reklamu, kde dosahujeme skvelé čísla.

 

Klient bol s videom tak spokojný, že sme sa pustili aj do nemeckej, maďarskej a českej verzie.

500 tisíc

PREHRATÍ VIDEA NA YOUTUBE

60%

Až 60% ľudí si video pozrie do konca

TJ-Legal

Video pre zvýšenie konverzie webu

 

Klient, ktorý sa venuje vráteniu daní zo zahraničia, nás oslovil, aby sme vytvorili video, ktoré odkomunikuje hlavné benefity spolupráce s TJ-Legal. Cieľ videa bol jasný - zvýšiť počet vyplnených formulárov na webe.

 

Pre klienta sme vypracovali všetko od kreatívy až po produkciu.

 

A ako video zafungovalo?
Klientský pohľad: "Ľudia ma zastavujú v meste a hovoria mi, že nás videli na Youtube"
Analytický pohľad: Video má dĺžku 3 minúty napriek tomu ho až 40% ľudí dopozerá do konca.
Marketingový pohľad: Video už nazbieralo viac ako 200 000 videní.

Video pre firmy

Veľká aj malá produkcia

Každá firma môže profitovať z kvalitného videa. Nech ide o TV spot alebo online video. Vieme, čo sa dá dosiahnuť s vaším rozpočtom a dopredu vám to povieme.

 
 
 
 
Zameranie na zisk

Video, ktoré predáva

Tvoríme videá, ktoré majú zmysel -  zviditeľnia vašu firmu a prinášajú zisk. Neskrývame sa za nereálnymi konceptmi a technickými rečami.

Jednoduchá spolupráca

Jednoduchšie,
ako by ste čakali

Vytvoriť video znie ako ťažká úloha, ale nemusí byť. Postaráme sa za vás o celý proces. Všetky kroky s vami konzultujeme, takže stále viete čo, ako a prečo sa robí.

 
 

Kontaktujte nás

Získajte ponuku na mieru. Odpovieme najneskôr do 24 hodín (väčšinou oveľa rýchlejšie).