top of page

Grillpeak

Naming a vizuálna identita

Naming, Tvorba loga, Vizuálna identita značky

Pekná reštaurácia si zaslúži aj pekný názov a logo. A práve o to sme sa postarali pre novootvorenú reštauráciu v Jasnej, ktorá sa špecializuje na grilované chuťovky.Názov značky

Názov Grillpeak vznikol voľným spojením anglických slov grill a peak, ktoré v preklade znamenajú grilovanie a vrchol. A práve vrchol odkazuje na lokalitu Nízkych Tatier, Jasnú, v ktorej sa nachádza nová reštaurácia. Spojenie Grillpeak nám v druhom pláne označuje aj absolútny vrchol v grilovaní.

Logo značky

Logo sa skladá z textovej a ilustratívnej časti v podobe nepravidelného geometrického emblému. V negatívnom priestore vidíme diagonálne prekrížené kuchynské náradie používané pri grilovaní a vrcholy kopcov kopírujúce rukoväte náradia. Kompozične je emblém napriek rozličnosti nástrojov vyvážený tak, aby pôsobil stabilne.

Agentúru Leiter Advertising sme oslovili prvýkrát pre vytvorenie názvu a loga našej novej reštaurácie GRILLPEAK, a určite nie posledný krát. Boli sme milo prekvapení vysokou profesionalitou spracovania nášho zadania. Kreativita a originálnosť predčila naše očakávania.
Viktor Jašica

Iné projekty
bottom of page