Úvod > Služby > Tvorba názvu 

Tvorba názvu (naming)
Odlíšte sa v mori rovnakých názvov

Získajte 10 unikátnych názvov vašej novej firmy, ktoré vás odlíšia od konkurencie a vystihnú hodnoty vašej spoločnosti. Objednajte si na mieru pripravenú prezentáciu návrhov mien s príbehom, ich vysvetlením a dostupnou internetovou doménou.

more-header-naming.jpg

Dobrý názov pre vašu firmu, službu alebo produkt

Vytvorenie dobrého mena je proces, na konci ktorého získate

názov, ktorý budete používať s radosťou. Kvalitný názov vám pomôže v podnikaní a marketingu vašej spoločnosti.

Jasná odlíšiteľnosť

od konkurencie

 

Vystúpte z radu nudných mien a získajte meno,

ktoré si vaši zákazníci obľúbia a nezabudnú.

Názov firmy je to prvé,

čo zákazníci uvidia

 

Prvý dojem nie je možné urobiť druhýkrát. 

Aj preto je dobré mať funkčné a zapamätateľné

meno spoločnosti.

Investícia

do budúcnosti

 

Váš názov bude neoddeliteľnou súčasťou podnikania a bude vám slúžiť po dlhé roky. Kto vie, možno sa o pár rokov práve váš názov stane najväčšou hodnotou firmy.

Dobrý základ

pre ďalší marketing

 

Pekný názov sa môže stať dobrým základným kameňom pre váš ďalší branding a marketing.

Názov, ktorý

vystihne vaše hodnoty

 

Získajte názov, ktorý v jednom či dvoch slovách vystihne vašu firmu, podnikateľskú činnosť, vaše hodnoty alebo ciele.

Možnosť registrácie

ochrannej známky

 

Dobrý názov musí mať potenciál registrácie ochrannej známky, aby ste mohli ochrániť

jeho jedinečnosť aj právne.

So službou
vytvorenie názvu získate

10 unikátnych zapamätateľných názvov

Vysvetlenie

a odôvodnenie

každého názvu

Názvy, ktoré

spĺňajú kreatívne aj legislatívne normy

Názvy s dostupnou

internetovou

doménou

more-3.jpg
Spôsob spolupráce

Máme vyvinutý vlastný systém pre tvorbu názvov. S jeho pomocou si väčšina klientov hravo vyberie svoj nový názov už v prvom kole návrhov.

1. Úvodná analýza a rešerš

Úvodný rozhovor a vyplnenie nášho dotazníka, z ktorého sa dozvieme všetko o vašej firme, službách, konkurencii a celkovej vízii. V prvom kroku sa hradí zálohová faktúra vo výške 50%.

2. Tvorba nových názvov

Na základe vašich informácií sa pustíme do vlastnej analýzy a prieskumu trhu, vášho marketingu a konkurencie, aby sme si boli istí, že váš názov bude unikátny. Nasleduje kreatíva názvov, kontrola domén a rešerš dostupnosti.

3. Dodanie názvov

V prvom kole schvaľovania vám dáme na výber z viacerých názvov. Ukážeme, ako názov funguje v reálnom svete na vizitkách, pútačoch a iných nosičoch. Ak sme sa trafili do vášho vkusu, tak ste práve získali nové meno.

 

Ak sa vám názov ešte nepozdáva, nič sa nedeje. My sme múdrejší o váš feedback a vy vidíte nové cesty, ktorými sa dá uberať. Pripravíme druhé kolo názvov na základe vašej spätnej väzby.

 

Celým procesom tvorby a výberu nového názvu vás prevedieme, aby ste si boli istý, že ste zvolili to správne meno pre vaše podnikanie

Cena služby

 

Presnému naceneniu predchádza telefonický rozhovor alebo osobné stretnutie. Cenu vám pripravíme na mieru. Výška závisí od veľkosti projektu, odvetvia a iných parametrov. 

 

Štandardná cena sa pohybuje

v rozmedzí 600 € - 1 500 €.

Počet názvov a doba dodania

 

Podľa dopredu dohodnutých podmienok a ceny získate 7-10 názvov v prvom kole. Ak by sme sa netrafili do vášho vkusu v prvom kole (čo sa nám ešte nestalo), pripravíme druhé kolo.

 

Štandardná doba dodania

nového názvu je 2 - 3 týždne.

Garancie
našich názvov

more-2.jpg

Unikátnosť a originalita vášho nového názvu

more-3.jpg

Dobrá výslovnosť

a zrozumiteľnosť názvu

more-3.jpg

Funkčnosť

a použiteľnosť

v praxi

Použiteľnosť

pre rozšírenie podnikania

Ukážky názvov, ktoré
sme vytvorili pre klientov 

Emtegra

Nezisková organizácia

Názov Emtegra vznikol spojením dvoch slov: emocionálna a integrácia. V latinčine slová integrum či integer znamenajú celistvosť, kompletnosť. Názov symbolicky odkazuje na podstatu činnosti organizácie, ktorej jadro tvorí emocionálna gramotnosť. Názov vyvoláva rešpekt, znie silne a stabilne.

Tilaus

Odpadové hospodárstvo

Tilaus je fínske slovo, ktoré v preklade znamená poriadok. Fínsko patrí k najekologickejším krajinám sveta. Toto slovo sme vybrali vzhľadom na podnikateľskú činnosť novej firmy, ktorou je práve vytváranie poriadku v rámci odpadového hospodárstva vo vnútri slovenských organizácií.

MARLA Productions

Tvorivé audiovizuálne štúdio

Pre názov MARLA Productions sme hľadali inšpiráciu v nekonečnom svete kinematografie. Našli sme ju v mene hlavnej postavy jedného z kultových filmov. Vytvorený názov má pôsobiť silným, skúseným a tvrdším dojmom, aj preto sme pre názov zvolili písanú formu všetkými veľkými písmenami.

Kruhy Development

Realitný developer 

Názov vychádza z najdokonalejšieho útvaru - kruhu. Symbolizuje rovnosť, poctivosť a precíznosť. Keď hodíme kamienok do jazera, vytvoria sa kruhy. Takisto, akákoľvek činnosť developerskej firmy okolo seba vytvára pomyselné kruhy s dopadom na komunitu a život,

v ktorom nehnuteľnosti vyrastú.

Barelli

Luxusné lovecké pušky

Názov vychádza z anglického slova „barel“, ktorý v preklade znamená hlaveň zbrane. Prípona „li“ dodáva názvu nádych talianskej elegancie, ktorá môže byť veľmi dôležitá pre prémiovú klientelu. Z talianskeho názvu ide pocit kvality a pôžitku.

Felteco

Ekologické plstené produkty

Kombinácia anglického výrazu pre plsť - „Felt „ a slova „eco“. Názov na prvý pohľad vypovedá, čomu sa firma venuje. Zároveň vypovedá o dôraze na ekologické a prírodné zmýšľanie značky. Značka na prvý pohľad pôsobí moderne, uvoľnene a priateľsky.

Tribúna Futbal Pub

Futbalový podnik

Tento názov vznikol podľa toho, čo robilo tento podnik naozaj unikátnym. Skutočná tribúna priamo v bare. To sa len tak nevidí. A keďže futbal sa najlepšie pozerá priamo na tribúne, názov pre nový podnik bol jasný.

Grillpeak

Reštaurácia

Názov Grillpeak vznikol voľným spojením anglických slov grill a peak, ktoré v preklade znamenajú grilovanie a vrchol. A práve vrchol odkazuje na lokalitu Nízkych Tatier, Jasnú, v ktorej sa nachádza nová reštaurácia. Spojenie Grillpeak nám v druhom pláne označuje aj absolútny vrchol v grilovaní.

Leiter Advertising

Reklamná agentúra (áno, my) 

Názov vychádza zo stredovekej erbovej symboliky a je nemeckou verziou slova rebrík. Rebrík je symbolom stúpania nahor, ambície a postupu. Ambícia postupu, komunikácia a odhodlanie sú hodnoty, ktoré naša spoločnosť reprezentuje.

more-viz.jpg

Pred založením vlastnej SRO nebolo jednoduché vybrať názov pre svoju firmu. Tím z Leiter Advertising od prvého telefonického kontaktu vzbudzoval u mňa veľkú dôveru a to aj vďaka ich individuálnemu prístupu a profesionalite.


Termíny boli splnené na 100%. Vytvorili viacero názvov s úžasnými príbehmi, čo skôr pre mňa spôsobilo problém, čo skôr vybrať.


Názov, ktorý som si vybrala je skutočne originálny, nestráca sa v ORSR, jeho príbeh skutočne vystihuje moju osobu a činnosť, ktorú vykonávam. Už teraz sa teším na naše ďalšie spoločné plánované projekty.

Jana Nekyová - Tilaus, s. r. o.

Doplnkové služby
k tvorbe názvu

Korporátna identita

- Vytvorenie loga

- Definovanie farieb a písma

- Vizuálna komunikácia

- Podoba sociálnych sietí

- Iné vizuálne nosiče

   Viac o firemnej identite >

Právna ochrana mena

- Právny sken názvu

- Slovenská ochranná známka

- Európska ochranná známka

- Podanie žiadosti

- Zastupovanie na úrade

Získajte názov, ktorý budete vyslovovať s hrdosťou

Objednajte si na mieru pripravenú prezentáciu návrhov mien s príbehom a ich vysvetlením. Napíšte nám alebo zavolajte na číslo 0907 865 466.

Naming a branding
projekty našich klientov